Je libo rustikální styl?

Datum vydání: 01.08.2011 21:37:25

 
Je libo rustikální styl? 

Rustikální neboli venkovský styl se opět těší velké oblibě. Připravili jsme pro vás rozsáhlou nabídku týkající se  tohoto stylu provedení.


 

Je mnoho stylů, jak zařídit svůj domov. Ne vždy se však striktně dodrží jen jeden, zpravidla jde o kombinaci více stylů a záleží více či méně na každém jedinci, čemu dá přednost. Některé styly lze navzájem kombinovat a prolínat, pokud se však zkombinují zcela odlišné styly, může byt v konečné fázi působit velmi nevkusně až kýčovitě.

Postupně Vás seznámíme s jednotlivými styly, dnes si vezmeme na paškál styl rustikální.

Jedná se o zařazení do venkovského či lidového koloritu.

Konkrétně u nábytku se můžeme v myšlenkách přenést do dob  historie a vzpomenout na věci vyřezávané ze dřeva, ať už se jednalo o postele, stoly, židle nebo o komody, truhly vitríny či prádelníky.

Nemusíme však hledat jen ve skanzenech či v zámeckých objektech. 

Rustikální styl je stále velmi populární. Hodí se prakticky kamkoliv, je však sám o sobě velmi výrazný, proto se jen velmi těžko kombinuje s jinými styly, jako je např. retro nebo moderna, nejlépe vynikne samostatně.

Mnoho lidí si i dnes s oblibou pořizuje rustikální nábytek nejen na chaty či chalupy, kde se výborně hodí k dřevěné podstatě objektu, ale také do obytných domů či paneláků. Rustikální nábytek totiž evokuje teplo a pohodlí domova, dobu, kdy se zastavil čas, ale také cosi krásného a magického, co nás táhne zpátky do dětství.

Tento styl upřednostňují zejména milovníci všeho přírodního, jelikož řeč bývá o krásném dobrém masívu.

Inspirací mohou být třeba masívní prosklené komody či vitríny vhodné do jídelen či obývacích pokojů. Hravě pojmou veškeré nádobí určené pro výjimečné okamžiky – skleničky, talíře, porcelán.

V jídelně, kde se scházívá pospolu více členů rodiny, vynikne bytelný rustikální stůl doplněný velmi pohodlnými,  měkce polstrovanými stylovými židlemi.

Celý výčet rustikálního nábytku a inspirace pro vybavení vašeho domova naleznete zde.

 


Diskuse